همه مجموعه ها - فرهنگ و ادب
اخبار تازه‌های نشر در برنامه روی خط فرهنگ/ چهارشنبه بیست و چهارم خردادماه+فایل صوتی
تاریخ انتشار : 96/03/24 ساعت 12:31

در این بسته خبری به تازه‌های نشر روزهای بیست و دوم و بیست و سوم خردادماه پرداخته شده است.

رمان «خرگوش‌ها و مارهای بوآ» نوشته فاضل اسکندر به تازگی با ترجمه آبتین گلکار توسط نشر افق منتشر و راهی بازار نشر شده است. این کتاب هفتادوهشتمین عنوان مجموعه «ادبیات امروز» است که توسط این ناشر چاپ می‌شود.

کتاب «بهت» اثر کریستین بوبن، ترجمه بنفشه فرهمندی در بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه به قیمت سیزده هزارتومان منتشر شد. کریستین بوبن در روایت «بهت» با نگاهی تمثیلی در پانزده خرده‌روایت از  «برخوردهای تصادفی»، «شخصیت‌های رازآلود»، «الهامات‌» می‌گوید، از نامه‌ای طولانی به معشوقه از‌دست‌رفته‌اش‌حرف می‌زند.

کتاب «سه سه» عنوان مجموعه شش نمایشنامه، سه نمایشنامه کوتاه و سه نمایشنامه بلند، از سیروس همتی نمایشنامه‌نویس، بازیگر و کارگردان تئاتر در نشر کتاب نیستان است.

کتاب «آنی‌شرلی در جزیره» اثر ال. ام. مونتگمری با ترجمه‌ سارا قدیانی در نوبت چاپ دهم روانه‌ بازار کتاب شد. انتشارات قدیانی، کتاب آنی‌شرلی در جزیره را در نوبت چاپ دهم، ۴۰۸ صفحه و قیمت ۲۲ هزار تومان در اختیار علاقه‌مندان قرار داد.

کتاب «جنسیت و فلسفه سیاسی انتخابات»، تألیف  عباس محمدی‌اصل از سوی نشر روشنگران منتشر شده است. این اثر به مقوله مشارکت و نقش زنان در زمینه توسعه سیاسی، انتخابات، قانون‌گذاری، حق تعیین سرنوشت و... می‌پردازد.

کتاب «هیولای هستی؛ سفری با هایدگر در راه سینمای ترس آگاهانه» نوشته محمدصادق صادقی‌پور توسط نشر ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد. هدف از نگارش این کتاب، آن طور که نویسنده‌اش می گوید، ارائه تبیینی مبتنی‌بر فلسفه اگزیستانس از حوزه معنایی ترس و به ویژه مفهوم بنیادی ترس آگاهی است.

کتاب «گیسوان هزار ساله»، خاطرات اسماعیل یغمایی، باستان‌شناس و شاگرد پدر باستان‌شناسی ایران «عزت‌الله نگهبان» از سوی نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شده است.

کتاب «هانکه به روایت هانکه» با هدف درک بهتر و بیشتر از سینمای میشائیل هانکه فیلمساز مطرح اتریشی، به فارسی ترجمه و منتشر شد. مطالب این کتاب حاصل حدود ۵۰ ساعت گفتگوی میشل سیوتا و فیلیپ رویه با میشائیل هانکه در یک بازه زمانی تقریباً دوساله بوده که در ملاقات‌هایی مداوم که بین پاریس و وین انجام می‌شده، صورت گرفته است.

کتاب «تفاوت میان دستگاه فلسفی فیخته و شلینگ» نوشته گئورگ ویلهلم فریدریش هگل با ترجمه زیبا جبلی از سوی انتشارات شفیعی منتشر شده است.

«آیین آیینه»، مجموعه جدید غزل‌های فردوس اعظم، شاعر غزل سرای تاجیک در انتشارات اتاق آبی منتشر شد. این کتاب که با تلاش های فرهاد آرایی منتشر شده، بیش از ۶۰ غزل جدید شاعر تاجیک را در بر می گیرد و با آرایش نفیس به طبع رسیده است.

مجموعه شش جلدی «بگو تا بگم» اثر اسدالله شعبانی با تصویرگری حدیثه قربان و ندا عظیمی از سوی انتشارات خط‌خطی برای کودکان گروه سنی «الف» منتشر شد.

علی عبدالهی شاعر و مترجم دفتری تازه از اشعار خود را با عنوان «دریاها پشت دیوار» روانه بازار کتاب کرد. این دفتر شعر متشکل از دو بخش با عنوان «قلب روز» و «دروغ چشم‌ها» است.

رمان «جاهای تاریک» نوشته گیلیان فلین با ترجمه مهدی فیاضی‌کیا منتشر شد. «جاهای تاریک» داستان زنی به نام لیبی دی، را روایت می‌کند که تنها بازمانده کشتاری خانوادگی است.نظرات کاربران

ارسال