همه مجموعه ها - فرهنگ و ادب
اخبار فرهنگ و نشر در برنامه روی خط فرهنگ / پنجشنبه شانزدهم شهریورماه
تاریخ انتشار : 96/06/16 ساعت 14:11

  بسته خبری فرهنگ و نشر فارسی پنجشنبه شانزدهم شهریورماه به بررسی رویدادهای این حوزه پرداخت.

سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو دیروز چهارشنبه 15 شهریورماه در درمحل پارک ودن خواه افتتاح شد. موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به نمایندگی از صنعت نشر ایران در غرفه‌ای به مساحت 24 مترمربع در این دوره ازنمایشگاه حضورپیدا کرده و بیش از 250 عنوان کتاب در زمینه‌های ایران‌شناسی، هنر، ادبیات، کودک و نوجوان، دین و دفاع مقدس را به نمایش گذاشته شده است.

محمود خدمتگزار، سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان در بلاروس، ضمن بازدید از کتابخانه ملی این کشور، با موتولسکی رامان استپانوویچ، رییس این کتابخانه دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار موتولسکی رامان استپانوویچ با اشاره به برپایی نمایشگاه‌هایی به صورت موقت و موزه‌ای دایمی با آثار موقت و کمتر یافت شده در این کتابخانه گفت: آثاری بر روی پاپیروس، بامبوک، استخوان شتر، کوچک‌ترین و بزرگ‌ترین قطع‌های کتاب، تصاویری از هنرمندان معروف و همچنین قرآن مربوط به قرن هفدهم و نسخ خطی قدیمی از دیوان اشعار عطار نیشابوری و نظامی گنجوی در این کتابخانه نگهداری می‌شود.

کتاب نیستان چاپ پنجم رمان «یوما» را در 212 صفحه و با قیمت 16 هزار تومان منتشر کرد. این اثر برای هر مخاطب ادبیات دینی و با هر نوع سلیقه‌‌ای، حرف‌هایی جدی و تازه برای روایت دارد. رمان «یوما» را باید یکی از موفق‌ترین و خواندنی‌ترین آثار داستانی دینی در روزگار خود بدانیم که با شیوه نگاه و نگارشی بدیع و جذاب، چهره رحمانی تازه‌ای از پیامبر رحمت و همسر وی به تصویر می‌کشد.

محمدرضا شفیعی کدکنی استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران و از شاعران مطرح کشورمان در حاشیه بازدید دیروز خود از باغ کتاب، این مجموعه را مکانی بین المللی دانست و اظهار کرد: باید مجموعه‌هایی نظیر باغ کتاب تهران را در دیگر شهرهای کشور هم داشته باشیم، حتی در شهر تهران هم وجود شعبات مختلف با چنین رویکردی می تواند مخاطبین بیشتری را جذب کند.

کمیته اطلاع رسانی بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات اعلام کرد که حدود 600 رسانه برای حضور در این نمایشگاه تا پایان مهلت تمدید شده اعلام حضور کردند، در میان ثبت‌نام‌های انجام شده، 82 روزنامه و موسسه مطبوعاتی، 60 هفته‌نامه، 95 ماهنامه، 22 خبرگزاری و 97 پایگاه خبری با مراجعه به وبسایت نمایشگاه نسبت به ثبت نام اولیه اقدام کردند.برچسب‌ها :

نظرات کاربران

ارسال