فرهنگ و هنر - سینما و تئاتر
«روی صحنه» گزیده‌ای از نمایش‌های جدید و اخبار تئاتر/ چهارشنبه بیست و چهارم مردادماه
تاریخ انتشار : 96/05/25 ساعت 11:52

روی صحنه چهارشنبه بیست و چهارم مردادماه به اخبار مهم حوزه تئاتر و نمایش پرداخت.

نمایش «ماتریوشکا» با کارگردانی و بازی پارسا پیروزفر که از هشتم مردادماه در تماشاخانه پالیز روی صحنه بود، به دلیل استقبال تماشاگران تمدید می‌شود. این اثر نمایشی که سال گذشته اجراهای موفقی را در تماشاخانه ایرانشهر و تماشاخانه پالیز پشت سر گذاشته بود، بر اساس هشت داستان کوتاه آنتون چخوف توسط پارسا پیروزفر نوشته شده است.

رویا افشار بازیگر نمایش «صبح یه روز لعنتی» علیرغم درگذشت مادرش با حضور در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به بازی خود در این اثر نمایشی ادامه داد.

آثار راه یافته به بخش نهایی و مسابقه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان از سوی داوران این دورۀ جشنواره معرفی شدند. داوران انتخاب آثار دوازدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان  متشکل از شهرام کرمی، مهرداد رایانی مخصوص ومهدی حبیبی بودند.

همزمان با اجرای نمایش «آینه‌های روبرو» به کارگردانی محمد رحمانیان، نمایشگاهی از آثار عکاسی علی نیک‌رفتار از این نمایش در تالار وحدت در معرض دید مخاطبان قرار گرفته است.

یازدهمین جشنواره سراسری تئاترهای کوتاه ارسباران که از ۲۲ مردادماه در شهر اهر آغاز شده است، به دبیری احمد رجب‌پور تا روز ۲۶ مردادماه برگزار می‌شود.

«شیرهای خان‌باباسلطنه» به نویسندگی  و کارگردانی افشین هاشمی از ٣١ مردادماه در پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه ‌می‌رود. پیش‌فروش بلیت‌های این نمایش در سایت تیوال آغاز شده است.

نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» که این روزها در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه است بعد از پایان اجراهای خود در این تماشاخانه، دور جدید اجراهای خود را در سه کشور اسپانیا، آلمان و فرانسه آغاز می‌کند. کارگردان این  نمایش در برنامه تلویزیونی «چشم شب روشن» از بودجه در نظر گرفته شده برای تئاتر انتقاد کرد.

تئاتر موزیکال «همیلتون» که یکی از پرفروش ترین آثار به صحنه رفته در تئاتر برادوی شناخته شد و توانست نامزد 16 جایزه تونی شود در اقدامی تبلیغاتی، اپلیکشن موبایل این اثر تئاتری را با بخش‌های متنوع برای مخاطبان طراحی کرد.

مارک رافوفلو و الیویا وایلد، بازگیران مشهور هالیوودی بعد از تماشای اولین تئاتر مایکل مور، مستندساز و فعال سیاسی به همراه تماشاچیان این نمایش مقابل برج ترامپ تجمع کردند و شعارهای ضد ترامپ سردادند. نظرات کاربران

ارسال