همه مجموعه ها - فرهنگ و ادب
اخبار تازه‌های نشر در برنامه روی خط فرهنگ/ سه شنبه دهم مردادماه+فایل صوتی
تاریخ انتشار : 96/05/10 ساعت 17:19

بسته خبری دهم مردادماه به بررسی تازه‌های نشر روزهای آخر این ماه پرداخت. 

به گزارش رویداد فرهنگی، «بر یال اسب سفید» عنوان جدیدترین داستان احمدرضا احمدی است که با تصویرگری کمال طباطبایی از سوی کانون پرورش فکری منتشر شده است. این کتاب مناسب گروه سنی «د» (12 تا 14 سال) است و با قیمت 9هزار و 500 تومان قابل خریداری از تمامی فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور است.

رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان با هدف آشنایی اندیشمندان و فرهیختگان ارمنی  با فرهنگ و تمدن ایران زمین در قالب کتب و لوح‌های فشرده صوتی، اقدام به ترجمه و انتشار آثار بزرگان و مفاخر فرهنگ و ادب فارسی کرده است.

«ستاره ها ر ا بشمار» عنوان رمانی از لوئیس لوری با ترجمه پروین علی پور است که ما را با تاریخ اروپا و اشغال کشورهای اسکاندیناوی آشنا می کند. این کتاب، مصایب یهودیان دانمارک را در زمان اشغال نازی‌ها روایت می کند و به ماجرای  زندگی پرهیجان «آنه‌مری» دختر نوجوان ساکن کوپنهاگ و دوستش «اِلِن» می پردازد.

کتاب «فرهنگِ رشدِ فرهنگی» نوشته امیررضا پوررضایی توسط نشر قطره منتشر شده است. این کتاب  با شمارگان 400 نسخه در 370 صفحه به بهای 25 هزار تومان توسط نشر قطره روانه بازار کتاب شده است.

«حق تیر به سگ‌های خانگی» کتاب شعر تازه منتشر شده آناهیتا رضایی از سوی نشر حکمت کلمه به بازار آمد. سروده‌های این مجموعه از میان سروده‌های ده سال اخیر شاعر گزینش و در ۶۲ صفحه و دو بخش تدوین شده است.

«آخرین شاگرد» نوشته جوزف دیلینی با ترجمه مریم منتصرالدوله، در سبک ادبیات فانتزی می گنجد و برای نوجوانان منتشر شده است. این رمان، آخرین جلد از مجموعه آخرین شاگرد» است. جوزف دیلینی، نویسنده انگلیسی است که آثارش در بیش از ۲۴ کشور جهان به فروش رفته و مجموعه «آخرین شاگرد»، ۷ هفته در فهرست پرفروش ترین های انگلیس بوده و بیش از یک میلیون نسخه از آن به فروش رفته است.

انتشارات سوره مهر کتاب «پوتین قرمزها» را که دربرگیرنده خاطرات مرتضی بشیری، مسئول جنگ روانی قرارگاه خاتم‌الانبیا از سال ۶۶ تا پایان ایام دفاع مقدس است را به کوشش فاطمه بهبودی منتشر کرد. در این کتاب که در قالب روایتی اول شخص و از زبان بشیری روایت می‌شود، او تصاویری از نحوه فعالیت خود در ستاد جنگ روانی و نیز مراحل بازجویی از اسرای عراقی در ایران را تشریح می‌کند.

رمان «رژیسور» نوشته سعید تشکری منتشر شد. این رمان در ۷۰۴ صفحه، با شمارگان ۲۵۰۰ نسخه و قیمت ۲۹هزار تومان در انتشارات سوره مهر راهی بازار شده است. کتاب با این جمله شروع می‌شود: «آیا کسی می‌تواند داستان مردی را دریابد که در تمام زندگی نتوانست حتی لحظه‌ای بودنِ بهشت را فراموش کند؟»

کتاب ««زبان، ذهن و فرهن؛ مقدمه‌ای مفید و کابردی»  در 621 صفحه به قیمت  چهل هزارتومان در نشر انتشارات آگه منتشر شد.

کتاب «سازشناسی» تألیف مرحوم دکتر محمدتقی مسعودیه به تازگی توسط انتشارات سروش به چاپ دوم رسیده است.

کتاب دفاع مقدسی «خاک‌های نرم کوشک» اثر سعید عاکف توسط انتشارات ملک اعظم به چاپ دویست و یازدهم رسید.

 

 

 نظرات کاربران

ارسال