فرهنگ و هنر - سینما و تئاتر
بررسی رویدادهای مهم سینمای ایران و جهان/ شنبه هفتم مردادماه
تاریخ انتشار : 96/05/07 ساعت 11:36

 بسته خبری فریم، شنبه هفتم مردادماه به بررسی اخبار مهم حوزه سینمای ایران و جهان پرداخت.

سیدرضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه نشست هیات دولت درباره اعتراض‌هایی که به فیلم‌های «اکسیدان» و «مادر قلب اتمی» وارد شده است گفت: ما در سینما یک نظام استاندارد تعریف شده داریم و شورای ساخت و نمایش متشکل از صاحب نظران است. وزیر ارشاد و رییس سازمان سینمایی حق مداخله مستقیم در فرآیند تایید یا تکذیب یک فیلم را ندارد و منطق اداره یک وزارت‌خانه این نیست که در همه امور جزیی یک وزارت‌خانه دخالت کند.

وحید نصیریان انیماتور ایرانی که با انیمیشن‌های کوتاهش جوایز بین‌المللی زیادی به دست آورده بود، بر اثر ایست قلبی در 46 سالگی درگذشت.

مهناز افشار در مصاحبه با بی.بی.سی فارسی از تمام شدن ناگهانی سریال «عاشقانه» انتقاد کرد و دلیل این اتمام ناگهانی را «خودسانسوری» تهیه کنندگان مجموعه دانست.

مجری برنامه هفت مشخص شد و این برنامه قرار است تا یک ماه دیگر به روی آنتن برود. هنوز نام مجری برنامه اعلام نشده است.

علیرضا رضاداد، مشاور ارشد رئیس سازمان سینمایی، ابراهیم داروغه‌زاده، معاون ارزشیابی و نظارت و منوچهر شاهسواری، مدیرعامل خانه سینما با حضور در جلسه شورای صنفی نمایش به بررسی شرایط و امکانات مورد نیاز برای اکران مطلوب فیلم‌های کودک و نوجوان از تابستان جاری پرداختند.

پوران درخشنده در گفت‌وگو با «قانون» از نقش سينما در آسيب‌های اجتماعی گفت: به نظرم باید فیلمی بسازم با عنوان «هیس! فیلمسازان مستقل فریاد نمی‌زنند»؛ چرا که آنها همیشه در سایه قرار می‌گیرند و جز مردمی که فیلمساز را می‌شناسند و سعی می‌کنند کار او را ببینند، حمایت دیگری ندارند.

فریبرز عرب‌نیا، در گفتگو با شرق درباره سینمای مستقل گفت: در شروع دوره اول دولت آقای روحاني به ايشان گفتم که تمام افتخارات سينمای ايران مربوط به «مستقل‌ها» است. اما متأسفانه از هنر و هنرمند مستقل نه‌تنها استقبالی نمي‌شود که گويی از حضورشان احساس خطر نيز می‌کنند.

اسامی داوران دوازدهمین جشنواره فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی اعلام شدند. محمد آفریده، احمد الستی، مهوش ضیاء شیخ الاسلامی، احمد ضابطی جهرمی و مجید مجیدی اعضای این هیات داوری هستند. این جشنواره از هفتم تا نهم مردادماه با شرکت هنرمندانی از ۲۷ استان کشور به میزبانی یزد در محل سینماتک این شهر برگزار می‌شود.

فیلمبرداری جدیدترین فیلم سینمایی اصغر فرهادی با بازی پنه لوپه کروز و خاویرباردم در روزهای آینده آغار می‌شود.

جیمز کامرون «ترمیناتور» را جدید می‌سازد. کامرون از طرح سه فیلم جدید «ترمیناتور» خبر داد. او قرار این فیلم را تهیه کند و شخص دیگری کارگردان آن باشد.

دو فیلم از ایران در جشنواره ونیز امسال شرکت می‌کنند. در بخش افق‌های این رویداد سینمایی که امسال رخشان بنی‌اعتماد یکی از اعضای هیئت داوران آن است، دو فیلم ایرانی «بدون تاریخ بدون امضاء» ساخته وحید جلیلوند و «ناپدید شدن» ساخته علی عسگری نمایندگان سینمای ایران هستند.

مارتی اسکلار چهره خیال‌پرداز دیزنی که از نزدیک با والت دیزنی همکاری و دیدگاه‌های این موسسه را در پارک‌موضوعی دیزنی‌لند اجرایی کرده بود در خانه‌اش در هالیوود درگذشت.

لئوناردو دی کاپریو سریال «مردان واقعی»The Right Stuff)را با اقتباس از رمان معروف تام ولف برای پخش از شبکه «نشنال جئوگرافیک» تهیه و تولید می‌کند.نظرات کاربران

ارسال