همه مجموعه ها - فرهنگ و ادب
اخبار فرهنگ و نشر در برنامه روی خط فرهنگ / شنبه بیست و پنجم شهریورماه
تاریخ انتشار : 96/06/25 ساعت 16:28

بسته خبری فرهنگ و نشر فارسی شنبه بیست‌وپنجم شهریورماه به بررسی رویدادهای این حوزه پرداخت.

معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طرح «انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران» را با هدف توسعه فرهنگی و ترویج کتابخوانی از طریق حمایت از برنامه‌ها و پیشنهادهای نو و ابتکاری، اثربخش و پایدار برگزار می‌کند.

 

غلامعلی حداد عادل معتقد است که رای بالای سیدعباس صالحی از مجلس برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل حمایت اهل فرهنگ از اوست به همین دلیل باید به اهل فرهنگ و مجلس برای انتخاب او تبریک گفت.

 

محمد سلمانی دبیر سومین جشنواره شعر نیاوران معتقد است این جشنواره توانسته شاعران کم تر شناخته شده را به جامعه ادبی معرفی کند.

 

براساس رای هیات داوران بیست و چهارمین دوره جشنواره کتاب سال دانشجویی هشت عنوان کتاب حقوقی به مرحله دوم داوری راه یافتند.

 

«مارتین ایمیس» ، نویسنده انگلیسی، «دونالد ترامپ» را با «موسولینی»، دیکتاتور ایتالیایی، مقایسه کرد و گفت او به همان اندازه دیوانه است.

 

«پنجمین عرس بین‌المللی بیدل دهلوی» روزهای ۲۲ و ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۶ برابر با ۱۳ و ۱۴ دسامبر ۲۰۱۷ با حضور مهمانان داخلی و خارجی در تهران برگزار خواهد شد.

 

مهلت شرکت در سومین دوره جایزه‌ داستان تهران که با هدف ایجاد زمینه‌ای برای ثبت تصاویر داستانی از پایتخت ایران و تلاشی در جهت خلق داستان‌های شهری با محوریت شهر تهران برگزار می‌شود، ۳۱ شهریور ماه به پایان می رسد.

 

همایش «فرهنگ‌نویسی و ویرایش» با همکاری انجمن صنفی ویراستاران و مؤسسۀ لغت‌نامۀ دهخدا برگزار شد. در این همایش حسن انوری از اهمیت آثار زبان فارسی که در حفظ این زبان یاری کردند سخن گفت، به‌ویژه شاهنامۀ فردوسی و آثار فارسی پیش از آن که در تثبیت زبان فارسی کمک کرد که گواه غنای زبان فارسی در نخستین آثار ادب فارسی است.

 

یکی از طرفداران املی نوتومب، نويسنده فرانسوی‌زبان، با چاقو و طناب قصد داشت در محل سکونت این نویسنده در پاریس به او حمله کند.

 

محمد صدوقی، مدیر سایت و اپلیکیشن طاقچه در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا، تاکید کرد: فرهنگ صحیح استفاده از فایل‌های الکترونیکی را نمی‌دانیم و هنوز برای مردم ما جا نیفتاده که باید برای فایل دیجیتال هزینه پرداخت کنند.

  

آیین اختتامیه جشنواره شعر نبض واژه‌ها با یادی از افشین یداللهی شاعر و پزشک فقید کشورمان برگزار می‌شود.

 

هادی معیری‌نژاد سروده‌های خود را در مجموعه شعر «انجمن بادهای بی‌سرزمین» منتشر کرد.

 

کتاب« سارا کورو» اثر فرانسس هاجسن برنت و ترجمه‌ی رامک نیک طلب در نوبت چاپ سوم روانه‌ بازار کتاب شد.نظرات کاربران

ارسال