فرهنگ و هنر - سینما و تئاتر
بررسی رویدادهای مهم سینما و تئاتر/ سه شنبه بیست و یکم شهریورماه
تاریخ انتشار : 96/06/21 ساعت 17:09

بسته خبری فریم، سه شنبه بیست و یکم شهریورماه به بررسی اخبار مهم حوزه سینما و تئاتر پرداخت.

 مکان و زمان جشن سینمای ایران یک روز قبل از برگزاری اعلام شد. این جشن عصر امروز در باشگاه پیام برگزار می‌شود.

اعلام دیرهنگام مکان و زمان جشن سینما با انتقادهایی روبرو بود. خانه سینما عصر دوشنبه 20 شهریورماه زمان و مکان نوزدهمین جشن سینمای ایران را اعلام کرد و به گمانه زنی‌ها پایان داد.

 مسعود نجفی به عنوان مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر امسال معرفی شد.

ابراهیم داروغه‌زاده، دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در اولین حکمش مدیر روابط عمومی این دوره جشنواره را منصوب کرد.

مسعود نجفی خبرنگار و روزنامه نگار با سابقه سینما که در دوره گذشته جشنواره فیلم فجر نیز این مسئولیت را عهده دار بود، متولد ۱۳۵۸ در تهران، دانش آموخته طراحی صنعتی و مدیریت برنامه‌ریزی فرهنگی بوده و از ابتدای دهه ۸۰ همکاری‌اش را با ایسنا به عنوان خبرنگار سینمایی آغاز کرده است.

حمید نعمت‌الله فیلمی از کنسرت-نمایش «سی» می‌سازد. نعمت الله پیش از این تجربه همکاری با همایون شجریان در فیلم «آرایش غلیظ» و «رگ خواب» را داشت.

پروژه «سی» کاری از همایون شجریان و سهراب پورناظری و مدیریت تهمورس پورناظری پس از گذراندن ۳۰ شب اجرا در فضای باز کاخ سعدآباد امشب ۲۱ شهریورماه به پایان می‌رسد. هم‌اکنون حمید نعمت‌الله کارگردان سینما مشغول ساخت فیلمی براساس این کنسرت- نمایش است.

 وضعیت اکران « «ارادتمند، نازنین، بهاره و تینا» فیلم جدید عبدالرضا کاهانی هنوز مشخص نیست.

سعید خانی تهیه کننده «ارادتمند، نازنین، بهاره و تینا» در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت اکران این فیلم سینمایی به کارگردانی عبدالرضا کاهانی که مجوز اکران آن صادر نمی‌شد، گفت: چندی پیش همراه با عبدالرضا کاهانی در کمیته بازبینی فیلم هایی که در پروسه دریافت پروانه نمایش دچار مشکل بودند، حضور پیدا کردیم و در آن جلسه قرار بر این شد تا اول پنج فیلمی که مشکل آنها برطرف شده است، اکران شوند و بعد از آن برای اکران فیلم های کاهانی تصمیم گرفته شود.

  مراسم نهمین جشن مستقل سینمای انیمیشن ایران شب گذشته در تالار ایوان شمس برگزار و برندگان این جشن معرفی شدند.

  پس از قطعی شدن حضور محمدرضا فروتن، بهنوش بختیاری نیز به «آقای سانسور» فیلم جدید علی جبارزاده پیوست.

غلامرضا گمرکی تهیه کنندگی این پروژه سینمایی را برعهده گرفته است. دیگر عواملی که تاکنون حضورشان در این فیلم قطعی شده عبارتند از: مجری طرح: علی مثنوی، مدیر فیلمبرداری: مرتضی غفوری، مدیر تولید: وحید مرادی، برنامه ریز: محسن حسن پور، دستیار اول کارگردان: علی شیرخانی، مشاور رسانه ای: امین اعتمادی مجد، فضای مجازی: محمد حیدری، دستیار دوم کارگردان: محمدجواد لشگری، طراح صحنه و لباس: حسین عالى نژاد، دستیار یک صحنه: میلاد آجودانی، منشی صحنه: آنیتا فیروزبخت، مدیر تدارکات: روح ا... رهبری.

 «خاویِر آتنچیو» انیماتور کارتون معروف «پینوکیو» «دزدان دریایی کاراییب» و «کاخ جن‌زده» در 98 سالگی درگذشت.

تصویرگری‌های آتنچیو در انیمیشن موفق «پینوکیو» هویتی پایدار در فیلم و فرهنگ به شرکت «دیزنی» بخشید.نظرات کاربران

ارسال