همه مجموعه ها - فرهنگ و ادب
چشم‌انداز ناشران از سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران/ قسمت اول
تاریخ انتشار : 96/02/13 ساعت 19:25

در چشم‌انداز ناشران در سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انتشارات آمه، نشر نی، انتشارات دانشگاه تهران و انتشارات بوتیمار نظرهای خود را ارائه دادند.

به گزارش خبرنگار رویداد فرهنگی، احمدی از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به اینکه انتظاراتشان از نمایشگاه بین‌المللی سال گذشته برآورد نشده است، گفت: فروش کتاب در قسمت کودک، بهتر از سال‌هایی بود که نمایشگاه در مصلی برگزار می‌شد. فروش در بخش عمومی بد نبود ولی در بخش ناشران آموزشی خیلی ضعیف بود، فکر می‌کنم امسال هم به همین صورت پیش رود چون مکان نمایشگاه مناسب نیست.

جلالپور از انتشارات آمه با توجه به شناختی که طی 10 سال گذشته از نمایشگاه کتاب داشت گفت: در سال‌های برگزاری نمایشگاه در شهر آفتاب تعداد بازدیدگنندگان ریزش داشت.

اسماعیل‌زاده از نشر نی با توجه به تعداد مخاطبانشان که نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، گفت: افزایش تعداد مخاطبان امسال نسبت به سال گذشته به دلیل وجود امکانات بهتر است. سال گذشته در حالی نمایشگاه افتتاح شد که هنوز داربست‌ها در سالن وجود داشت با توجه به بهبود شرایط سالن انتظار می‌رود که تعداد بازدیکنندگان نیز افزایش یابد.

قربانی متصدی فروش انتشارات دانشگاه تهران نیز از افرادی بود که میزان فروش بالاتری را برای این دوره از نمایشگاه کتاب پیش‌بینی می‌کرد. او گفت: مسلما نمایشگاه امسال بهتر از سال گذشته برگزار خواهد شد و با توجه به اینکه امکانات شهر آفتاب از مصلی تهران برای برگزاری این چنین رویداردهایی بیشتر است، شاهد افزایش تعداد بازدیدکنندگان دراین دوره خواهیم بود.

 انتشارت بوتیمار که از سال 88 فعالیت خود را شروع کرده است گفت: این انتشارات در سال 96 حدود 150 کتاب چاپ اول با 600 یا 700 صفحه دارد. حسین فاضلی مسئول غرفه بوتیمار به خبرنگار رویداد فرهنگی گفت:  ولی کورترین غرفه را به ما داده اند که شایسته بوتیمار نبود. از صبح در غرفه برق نداریم، و دستگاه خودپردازمان وصل نشده است. شاید به نوعی ما را سانسور کرده اند. این روند برای انتشارات بوتیمار نسبت به سال گذشته فاجعه است.نظرات کاربران

ارسال