فرهنگ و هنر - سینما و تئاتر
ولایتی، سینما و تئاتر متعهد را در هدایت افکار بدون جایگزین دانست+فایل صوتی
تاریخ انتشار : 96/06/15 ساعت 13:12

رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد که سینما و تئاتر متعهد در هدایت افکار بسیار موثر هستند و هیچ جایگزینی ندارند.

به گزارش خبرنگار رویداد فرهنگی، نشست مطبوعاتی رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی چهارشنبه 15 شهریورماه در ساختمان روزنامه فرهیختگان برگزار شد.

علی‌اکبر ولایتی، رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار رویداد فرهنگی درباره میزان حمایت‌های دانشگاه از حوزه فرهنگ و بهره‌گیری از سالن‌های آمفی‌تئاتر واحدهای دانشگاهی برای اکران فیلم‌های سینمایی و نمایش تئاتر بیان کرد: سینما و تئاتر به عنوان دو موضوع مهم واقعا در هدایت و ضلالت افکار معجزه‌گر هستند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها در هالیوود فیلم‌هایی را با غرض‌های سیاسی و سوء علیه ایران قبل و بعد از اسلام تهیه می‌کنند، قصد آنها تخریب افکار عمومی علیه ایران است.

ولایتی بیان کرد: علاوه بر کاربرد مخرب، گاهی دو ساعت فیلم کار چند جلد کتاب یا حتی موثرتر از آن را انجام می‌دهد بنابراین سینما یک وسیله بسیار مهم در حوزه هنر است و حتما باید سینمای هدفمند و هدف‌دار در جهت حمایت از فرهنگ اسلامی و ایرانی باشد همانطور که سینمای دیگران در جهت حمایت از فرهنگ غربی‌ها و صهیونیست‌ها است.

وی با اشاره به فیلم اکسدوس درباره مهاجرت یهود به سرزمین‌های اشغالی و فلسطین اظهار داشت: این فیلم پرهزینه، بسیار فنی و رده بالا بود که مخاطب با دیدن آن به یهودیان برای بیرون کردن فلسطینی‌ها حق می‌دهد یعنی در جهت سوء فیلمبرداری کردند.

رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سینما می‌تواند هم جنبه ضلالت و هم جنبه هدایت داشته باشد، سینما و تئاتر متعهد در هدایت افکار جایگزین ندارد و دانشگاه آزاد هم به این حوزه توجه خواهد داشت.نظرات کاربران

ارسال