فرهنگ و هنر - سینما و تئاتر
«روی صحنه» گزیده‌ای از نمایش‌های جدید و اخبار تئاتر/ چهارشنبه هشتم شهریورماه
تاریخ انتشار : 96/06/08 ساعت 23:23

روی صحنه چهارشنبه هشتم شهریورماه به اخبار مهم حوزه تئاتر و نمایش پرداخت.

گروه تئاتر آینا تبریز که با نمایش «روبینسون و کروزو» در فستیوال بین‌المللی تئاتر کاسپین به کشور قزاقستان سفرکرده بود عنوان مروارید خزر را دریافت کرد.

عظیم موسوی درباره بخش «قهوه‌خانه نمایش‌های ایرانی» در جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی به ایران تئاتر گفت: بخش «قهوه‌خانه نمایش‌های ایرانی» که ششمین دوره آن برگزار خواهد شد از دوره سیزدهم جشنواره برنامه‌ریزی شد. نخست در کافه تئاترشهر میزبان مخاطبان بودیم و در ادامه با تجربیات بدست آمده و گسترده‌تر شدن آن به محوطه باز تالاروحدت رسید.

حبیب‌الله دانش با «چند درجه سوءتفاهم در مقیاس اتللو» به نویسندگی: محسن رهنما را از ۱۳ شهریورماه، در مکتب تهران روی صحنه می‌برد.

نمایش «شیرهای خان بابا سلطنه» به کارگردانی افشین هاشمی و نقش‌آفرینی گلاب آدینه روز جمعه در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰ به صحنه می‌رود.

رضا کیانیان از اجرای نمایش «حرفه‌ای‌» در کانادا خبر داد؛ نمایشی که سال گذشته، بهمن و اسفندماه در تهران اجرا شد و با استقبال خوبی روبرو بود.

خانه‌ داوود رشیدی و احترام برومند پنجم شهریورماه میزبان هفدهمین و هجدهمین «کاشی ماندگار» سازمان میراث فرهنگی بود که در نخستین سالروز درگذشت داود رشیدی، بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما بر سردر خانه او و همسرش (احترام برومند) نصب شد.

هیات داوران مرحله نخست بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان معرفی شدند. محمد چرمشیر نمایشنامه‌نویس و مدرس تئاتر در کنار عباس جهانگیریان پژوهشگر و نمایشنامه نویسی تئاتر و سید حسین فدایی حسین نویسنده، مترجم و مدرس تئاتر خوانش و ارزیابی نمایشنامه های کودک و نوجوان رسیده به این بخش رقابتی جشنواره را آغاز کردند.

نمایش «برج‌های خاموش» با نویسندگی و کارگردانی زهرا شایان فر که چهارشنبه هشتم شهریورماه به دور نخست اجرای خود سالن اصلی مجموعه تئاتر محراب پایان می‌دهد پس از برگزاری هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر آیینی‌ و سنتی دور دوم اجراهای خود را آغاز می‌کند.

بازیگران نمایش «اسطوره می‌شوم» به کارگردانی رویا نونهالی مشخص شدند. روزبه مهر، مروارید مهر، پیروز مهاجری، برزو مهر، گلنار مهاجری و رویا نونهالی بازیگران نمایش «اسطوره می شوم» هستند. این اثر نمایشی مهر امسال در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود.

نمایش «چه کسی سهراب را کشت؟» به نویسندگی و کارگردانی شهرام کرمی تولید تازه گروه تئاتر شایا است که اواخر شهریور ماه امسال در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می رود.

 نمایش «بهمن کوچیک» به کارگردانی مهران نائل که ۱۳ مردادماه به اجراهای هر شب خود در پردیس تئاتر شهرزاد پایان داده بود اما هر شنبه به صحنه می رفت، مجدد به مدت ۸ شب میزبان علاقه مندان خواهد بود.نظرات کاربران

ارسال