فرهنگ و هنر - موسیقی
بررسی رویدادهای مهم موسیقی ایران و جهان/یک‌شنبه پنجم شهریورماه
تاریخ انتشار : 96/06/05 ساعت 14:42

 بسته خبری ریتم یک‌شنبه پنجم شهریورماه به بررسی اخبار موسیقی ایران و جهان پرداخت.

حسین علیزاده از اعضای هیئت داوران یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در نشست خبری و رونمایی از پوستر این جشنواره گفت: هر چقدر لجاجت مسئولین با موسیقی بیشتر شود، گرایش مردم به آن بیشتر خواهد شد.

کیهان کلهر که پیش از این قرار بود فقط در روزهای 14 و 15 شهریور روی صحنه برود، به دلیل استقبال مخاطبان، در روز شانزدهم این ماه نیز به همراه رامبرانت تریو در تالار وزارت کشور تهران به اجرای قطعات می‌پردازد.

کنسرت سالار عقیلی خواننده موسیقی ایرانی پنجشنبه دوم شهریور ماه با حضور بیش از ۲ هزار مخاطب در دهکده شاندیز مشهد برگزار شد و این در حالی است که کمتر خواننده و گروهی موفق به اجرای زنده موسیقی در استان خراسان شده است.

«نواخته های نورعلی برومند» عنوان تازه ترین اثر موسیقایی موسسه فرهنگی هنری «ماهور» است که به کوشش علی کاظمی پژوهشگر فعال حوزه موسیقی در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

امید نعمتی به همراه گروه پالت در نمایشگاه پدر خود حضور یافت و به اجرای تعدادی از قطعات مطرح این گروه پرداخت. گفتنی است گالری ایوان تمامی فروش کاتالوگ و سود حاصل از فروش آثار این نمایشگاه را به یک خیریه معتبر اهدا می‌کند.

سرپرست کارگاه ساز گروه هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری از ساخت تنبک و کمانچه به سبک دوران قاجار خبر داد و ایسنا گفت: این سازها با الگوبرداری از عکس‌های دوران قاجار و همچنین سازهای موجود در موزه مردم‌شناسی ساخته می‌شوند.

بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران هشتم شهریور ماه سال جاری میزبان یک پرفورمنس موسیقی و طراحی در قالب سه بخش متفاوت خواهد بود.

مراسم نکوداشت فخری ملک‌پور نوازنده و مدرس پیشکسوت پیانو یکشنبه پنجم شهریور ماه به همت موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش» با حضور تعدادی از هنرمندان و علاقه‌مندان موسیقی ایرانی در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

صدرالدین حسین‌خانی، مدیر شرکت موسیقی ایران گام، از بهبود حال محمد علیزاده و ترخیص او از بیمارستان خبر داد.

نادر گلچین، خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی، به دلیل بیماری ریوی در بیمارستان بستری شد. او که مدت‌هاست از بیماری ریوی رنج می‌برد، با شدت گرفتن بیماری؛ در بیمارستان گاندی بستری شد.نظرات کاربران

ارسال