فرهنگ و هنر - سینما و تئاتر
 هنر و تجربه باعث رونق سینما شده است+فایل صوتی
تاریخ انتشار : 96/04/22 ساعت 14:36

خسرو دهقان فعلیت‌های گروه سینمایی هنر و تجربه را «مفید» خواند و به دستاوردهای آن اشاره کرد.

 در گفتگویی که خبرنگار رویداد فرهنگی با خسرو دهقان، از اعضای انجمن منتقدین و کانون فیلمنامه نویسان داشت، او حضور هنر و تجربه را برای سینماگران و تماشاگران مثبت خواند. وی همچنین ابراز امیدواری کرد که «سوءتفاهم‌های به وجود آمده» میان شورای صنفی نمایش و گروه هنر و تجربه هر چه زودتر حل شود.

دهقان در مورد سینمای هنر و تجربه این چنین اظهار نظر کرد: «من معتقدم که هنر و تجربه به سینمای ایران و تماشاگر کمک می‌کند. بخش عمده‌ای از تمشاگران که از سینمای رایج دور هستند، می‌توانند از طریق هنر و تجربه جذب سینما شوند.»

 

تماشاگر مهم‌ترین عنصر سینما است

این عضو انجمن منتقدین یکی از دستاوردهای سینمای هنر و تجربه را به اکران درآمدن فیلم‌هایی دانست که در سینماهای معمول کشور امکان اکران نداشتند و در این‌باره گفت: «از یک سو تهیه کنندگان این فیلم‌ها توانستند آثار خود را به اکران درآورند و از سوی دیگر عده‌ای از تماشاگران می‌توانند این دسته از فیلم‌ها را در سینما ببینند. هنر و تجربه باعث شده است که این متاع به وسیله فروشنده، عرضه شود و خریدار به آن دسترسی پیدا کند.»

دهقان در پاسخ به خبرنگار رویداد فرهنگی در مورد کارکرد سینمای هنر و تجربه، «رونق بازار تماشاگر» را عملکرد مهم این گروه سینمایی دانست.

وی ادامه داد: «مهم‌ترین عنصر در سینما، تماشاگر است؛ این تماشاگر است که به سینما رونق می‌دهد. بدون بیننده، سینما بی‌معنی است. مخاطبان هم از انواع و گروه‌های مختلفی تشکیل شده‌اند. هنر و تجربه توانسته تعداد زیادی از این تماشاگران را جذب بدنه کلی سینمای ایران بکند.»

دهقان از فعالیت‌های خانه سینما برای حل اختلافات به وجود آمده میان هنر و تجربه و شورای صنفی نمایش ابراز بی‌اطلاعی کرد و گفت: « من این کار را در دستور کار خانه سینما نمی‌بینم که مستقیما این مسئله را حل کند ولی می‌تواند به عنوان میانجی تلاش کند تا اختلاف‌های به وجود آمده حل شوند.» نظرات کاربران

ارسال