فرهنگ و هنر - سینما و تئاتر
 برگزاری نهمین دوره جشنواره کتاب برتر با نگاه ویژه به نقش مدیریتی ناشران+فایل صوتی
تاریخ انتشار : 96/04/11 ساعت 15:56

برنامه «چهارسو» رادیو جوان ضمن پرداختن به اخبار متنوع حوزه فرهنگی از برگزاری نهمین دوره جشنواره کتاب برتر با نگاه ویژه به نقش مدیریتی ناشران خبر داد.

به گزارش رویداد فرهنگی، برنامه «چهارسو» رادیو جوان شنبه دهم تیرماه به بررسی اخبار متنوع حوزه فرهنگ و جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان پرداخت.

فراخوان نهمین جشنواره کتاب برتر اعلام شد، انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان نهمین دوره جشنواره کتاب برتر را با نگاه ویژه به نقش مدیریتی ناشران در حوزه کتاب‌های تالیفی داستان، شعر و علمی و آموزشی درسال 1396 برگزار می‌کند که در آن، کتاب‌های تالیفی چاپ اول سال‌های 94 و 95 بررسی و ارزیابی می‌شوند.

هفتمین بازار فیلم اسلامی و نمایشگاه تجهیزات و فناوری رسانه در مشهد مقدس پایتخت فرهنگی جهان اسلام عصر روز دهم تیرماه آغاز به کار کرد. هفتمین بازار فیلم اسلامی و ششمین نمایشگاه تجهیزات و فناوری رسانه با حضور مدیران شبکه‌های اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی و میهمانان نهمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه در مشهد برگزار شد.

 

53 فیلم اکران نشده در راه ششمین جشنواره فیلم شهر

از میان 106 فیلم سینمایی متقاضی حضور در جشنواره شهر 53 فیلم هنوز اکران نشده‌اند، با پایان یافتن مهلت ثبت‌نام جشنواره هیات انتخاب این رویداد از این هفته کار خود را آغاز می‌کند که از میان 106 فیلم بلند سینمایی 53 فیلم هنوز به نمایش عمومی درنیامده‌اند.

فیلم «21 روز بعد» دهم تیرماه روی پرده سینمای اصفهان رفت. پوستر جدید فیلم سینمایی «21 روز بعد» ویژه سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان رونمایی شد با این توضیح که محمد روح‌الامین طراحی این پوستر را برعهده داشته است.

 

نمایش بیش از 35 فیلم در روز دوم جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان

در ادامه برنامه سیداحد میکاییل زاده، مدیر ارتباطات و امور رسانه‌ای جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان گفت: دهم تیرماه دومین روز جشنواره است، فیلم‌هایی که در بخش مسابقه، بین‌الملل و سینما حضور داشتند با حضور اهالی رسانه، علاقمندان، هنرمندان و صاحبان آثار در روز نخست نشست‌های تخصصی خود را برگزار کردند.

وی ادامه داد: از برنامه‌هایی روز دوم می‌توان به نمایش بیش از 35 فیلم در پردیس سینمایی چهارباغ، سینما فلسطین و سینما سپاهان اشاره کرد.

تفکیک فیلم‌های مدنظر برای کودکان (از رده سنی پنج تا هشت سال) و فیلم‌های نوجوانان (از رده سنی 9 تا 15 سال) از جمله موردی است که در جشنواره این دوره پیگیری می‌شود، همچنین برگزاری کارگاه‌های تخصصی از دیگر ویژگی‌های  این دوره از جشنواره است.نظرات کاربران

ارسال