همه مجموعه ها - فرهنگ و ادب
افتتاحیه بیست و ششمین هفته کتاب در کاشان برگزار شد
تاریخ انتشار : 97/08/24 ساعت 05:47

بیست و ششمین هفته کتاب ایران روز چهارشنبه 23 آبان ماه در کاشان پاییتخت کتاب ایران افتتاح شد.

به گزارش رویداد فرهنگی، افتتاحیه بیست و ششمین هفته کتاب با حضور محسن جوادی، معاون فرهنگی وزارت ارشاد و نیکنام حسینی پور مدیرعامل خانه کتاب در کاشان برگزار شد. سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت آغاز هفته کتاب پیامی صادر کرد:

 

به نام آفردگار قلم 

معجزه آخرین پیامبر؛ رسول(ص)، کتابی است جاودانه و همیشگی که برای تمامی بشیریت نارل گشته و نخست کلام آن، امر به خواندن است و اینک مفتخریم که در ایام ولادت پیامبر مهربانی، آیین «بیست‌و‌ششمین دوره هفته کتاب» را آغاز کنیم.

تقارت این دو مناسبت را گرامی‌ می‌داریم و برای ارج نهادن به منزلت کتاب و کتنابخوانی و بالندگی علم، فرهنگ و تمدن پرافتخارمان برگی دیگر از کارنامه درخشان هفته کتاب را ورق بزنیم.
 
هفته کتاب سنتی پسندیده است که با نوآوری اهالی فرهنگ و از همه مهم‌تر کتابدوستی ایرانیان، قوام گرفته و ربع‌قرن از حیات پربرکت آن می‌گذرد. این دوره از هفته کتاب نیز همزمان با مناسبتی تکرارناشدنی است. جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، که گذر 40 سال از یک واقعه و دوامش خود نشانی است از بلوغ و تکامل آن و کتاب، حافظه و گنجینه مکتوب تاریخ، تفکر و اندیشه انقلاب اسلامی است.
 
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر آن است که آئین هفته کتاب را بامحتواتر، شاداب‌تر و موثرتر از گذشته برپا نماید. حضور بیش از 60 سازمان، نهاد و صنف و انجمن فعال در حوزه کتاب و قلم در عرصه کتاب، با برنامه‌های متنوع، نشان از پویایی این رخداد دارد.
 
از سوی دیگر بیست‌و‌ششمین دوره هفته کتاب را در هنگامه‌ای ورق می‌زنیم که سیاست‌های غیرانسانی آمریکا و تحریم‌های ناجوانمردانه، سختی‌هایی را برایم فراهم کرده است، اما ایرانیان آنچه را که بیش از همه در رنج‌ها ارج نهاده‌اند، دانایی و مطالعه بوده است چراکه انس و همنشینی با کتاب مرهم جان است. با پشتوانه فرهنگ و اندیشه و با دیپلماسی فرهنگی از مسیر کتاب می‌توان با ملت‌ها گفت‌وگو کرد.»
 
سیدعباس صالحی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامینظرات کاربران

ارسال