همه مجموعه ها - فرهنگ و ادب
اخبار تازه‌های نشر در برنامه روی خط فرهنگ/ دوشنبه پانزدهم خردادماه+فایل صوتی
تاریخ انتشار : 96/03/15 ساعت 16:13

در این بسته خبری به تازه‌های نشر در روزهای دوازدهم و سیزدهم خردادماه پرداخته شده است.

به نقل از بی‌بی‌سی، کتابی جدید نوشته جی‌آرآر تالکین، نویسنده مجموعه کتاب‌های «ارباب حلقه‌ها» ۱۰۰ سال بعد از اینکه نخستین بار ایده آن شکل گرفت، وارد چرخه فروش شد. کتاب «بِرِن و لوتیِن» به عنوان یک «داستان بسیار شخصی» توصیف شده که این استاد دانشگاه آکسفورد بعد از اینکه از نبرد سُم برگشت به فکر خلق آن افتاد.

کتاب«چشم‌اندازهای آرمان‌شهر» نوشته ادوارد راث استاین، هربرت میوشامپ و مارتین ای.مارتی با ترجمه امیر یداله‌پور از سوی نشر آگاه منتشر شده است. سه مقاله این کتاب، سخنرانی‌های جداگانه‌ای بوده‌اند که در سال 2000 در انتشارات دانشگاه آکسفورد و مجموعه سخنرانی‌های کتابخانه عمومی نیویورک برگزار شدند.

انتشارات چترنگ، کتاب «کنار دریا» نوشته ورونیک اولمی را با ترجمه آوا قائمی منتشر کرده است. «کنار دریا» روایت مادری تنهاست که دو پسر خود، کوین و استانلی را در زمان مدرسه برای سفر به کنار دریا می‌برد. سفر با آخرین اتوبوس شب در هوای بارانی آغاز می‌شود. هتل کهنه، اتاق‌های بیش از حد کوچک، بی‌پولی و هوای بارانی همگی خبر از آن می‌دهند که اتفاق خوبی در انتظار این زن و بچه‌هایش نیست...

رمان «مرد بارانی» اثر لیونر فلیشر با ترجمه قاسم کبیری در 272 صفحه، شمارگان 500 نسخه و به‌بهای 25هزار تومان توسط نشر به‌سخن منتشر شد.

کتاب «به عقب نگریستن اورفئوس» نوشته بختیار علی به تازگی با ترجمه سردار محمدی توسط انتشارات افراز منتشر و راهی بازار نشر شده است. این کتاب هشتاد و هفتمین عنوان از مجموعه «ادبیات، هنر و اندیشه» است که توسط این ناشر چاپ می شود. این کتاب با ۳۰۵ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت 22 هزار تومان منتشر شده است.

نشر ثالث اولین رمان علی فاطمی با نام «کشتن» را روانه بازار کتاب کرده است. داستان‌های علی فاطمی تا به حال در بیش از بیست جشنواره  ملی و بین‌المللی برگزیده شده‌اند.

کتاب «خشت‌های بختیاری» نوشته زینب بابااحمدی، درباره قالی‌های دستباف بختیاری توسط سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی به چاپ رسید. این کتاب، برگرفته از پایان‌نامه‌ مقطع کارشناسی ارشد بابا احمدی در رشته‌ پژوهش هنر بوده و موضوع اصلی آن، «بررسی شئ‌باوری، اسطوره و نماد در قالی‌های خشتی ایل بختیاری» است.

ابراهیم حسن‌بیگی در کتاب «سورنا» که با تصویرگری محمد حقانی از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است به روایت یکی از «حماسه‌های ایرانی» برای نوجوانان می‌پردازد.

«تراموایی به‌نام هوس» اثر تنسی ویلیامز ترجمه، آراز بارسقیان در نشر یکشنبه به قیمت نه هزارتومان منتشر شد.

 کتاب «مجموعه مقالات و کاتالوگ نمایشگاه فرهنگ‌های پیش از تاریخ حاشیه بیابان لوت به روایت آثار موزه ملی ایران» به مناسبت ثبت بیابان لوت در فهرست میراث جهانی توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری به چاپ رسید. نظرات کاربران

ارسال