فرهنگ و هنر - موسیقی
بررسی رویدادهای مهم موسیقی ایران و جهان/یک‌شنبه دوازدهم شهریورماه
تاریخ انتشار : 96/06/12 ساعت 14:39

بسته خبری ریتم یک‌شنبه دوازدهم شهریورماه به بررسی اخبار موسیقی ایران و جهان پرداخت.

محمدرضا شجریان در ویدئویی دو دقیقه‌ای که در فضای مجازی در حال دست به‌دست شدن است گفت راه همایون، علی‌رغم آن که ممکن است کسانی که طرفدار سنت هستند اعتراضی داشته باشند، بی‌راه نیست و تقریبا راهش را درست می‌رود.

حسین علیزاده که جشنواره موسیقی جوان را فستیوالی کم‌نظیر در سطح جهان می‌داند، گفت: اگر روزی مسئولان بگویند دیگر برای برگزاری آن بودجه‌ای وجود ندارد، من و بسیاری از اساتید دیگر موسیقی حاضریم برای تهیه بودجه چنین جشنواره‌ای کنسرت برگزار کنیم.

رامبرانت فرایش، نوازنده پیانو که قرار است در اجرایی مشترک در تالار وزارت کشور با کیهان کلهر روی صحنه برود، می‌گوید موسیقی‌شان ترکیبی است از سنت جاز، موسیقی کلاسیک، موسیقی عربی و همینطور کیبوردی که ناپلئون به ناصرالدین شاه هدیه کرد.

گروه «خنیاگران نوجوان معاصر» متشکل از نوجوانان و بانوان نخبه موسیقی نواحی وابسته به موسسه توسعه هنرهای معاصر طی روزهای آینده به کشور قزاقستان سفر می کند.

رها یوسفی یکی از آواگران اپرای عروسکی «خیام» درباره نقش‌هایی که در این اثر نمایشی برعهده دارد به خبرگزاری مهر گفت: در اپرای «خیام» آواگر سه نقش مختلف هستم. هر سه این نقش‌ها متفاوت از هم هستند که باید تفاوت هر کدام با تفاوت در لحن آوازی بیان شود.

داریوش پیرنیاکان در گفتگو با خبرگزاری ایلنا، اظهار داشت: من سالیان سال است که می‌گویم سرنوشت موسیقی و استعدادهای موسیقی بستگی به هیچ‌کدام از دست‌اندرکاران موسیقی ندارد؛ بستگی به یک موقعیت اجتماعی موسیقی دارد. تا زمانی‌که یک موضوع به رسمیت شناخته نشود متولیان امر هم جرات نخواهند کرد برای آن موضوع برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشند.

آیین بزرگداشت زنده یاد استاد فرهنگ شریف نوازنده پیشکسوت موسیقی ایرانی شنبه ۱۸ شهریور در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزار می شود.

یاسر بختیاری (یاس) به خبرآنلاین گفت: این همه سال عمر ما صرف این شد که رپ فارسی شنیده شود؛ یعنی ما روی عمر خود ریسک کردیم.

علی رهبری، رهبر سابق ارکستر سمفونیک تهران با اشاره به تازه‌ترین فعالیت‌های خود در عرصه موسیقی  به خبرگزاری مهر گفت: من به جوانان با استعداد توصیه می‌کنم در مسابقات جهانی شرکت کنند و منتظر مسئولان هم نباشند زیرا در مملکت ما هنوز به اهمیت فعالیت‌های بین‌المللی هنرمندان ایرانی پی نبرده‌اند.

رضا صادقی، کنسرت خود در بندرعباس را در پی سانحه واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی لغو کرد.نظرات کاربران

ارسال