فرهنگ و هنر - سینما و تئاتر
بررسی رویدادهای مهم سینمای ایران و جهان/ پنج‌شنبه بیست و دوم تیرماه
تاریخ انتشار : 96/04/22 ساعت 19:06

بسته خبری فریم، پنج‌شنبه بیست و دوم تیرماه به بررسی اخبار مهم حوزه سینما پرداخته است.

پس از آن که در اواخر هفته گذشته چند نماینده مجلس با انتشار نامه‌ای از وزیر ارشاد خواستند تا اکران دو فیلم «مادر قلب اتمی» و «اکسیدان» را متوفق کند، به طور ناگهانی سینماداران اکران فیلم «مادر قلب اتمی» را متوقف کردند و دلیل آن را فروش ضعیف این فیلم توصیف کردند.  

عبدالمحمد نجیبی تهیه کننده فیلم سینمایی «پریناز» امروز از رفع توقیف این فیلم سینمایی بعد از گذشت 7 سال از ساخت آن خبر داد. نجیبی می‌گوید در دوره مدیریت قبلی سازمان سینمایی، ایراده‌های غیر منطقی بسیاری به این فیلم و شخصیتی فاطمه معتمد آریا که در آن به ایفای نقش می‌پردازد، گرفته شد. در این فیلم معتمدآریا نقش زن بسیار مومنی را بازی می‌کند که دچار اختلالات شخصیتی و وسواس فکری است.

مهراب قاسم‌خانی نویسنده سریال‌های طنز با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود به حمایت از یکی از شرکت کنندگان حاضر درمسابقه خندوانه پرداخت و نوشت که بهترین کمدین‌های دنیا بی‌پروا با همه چیز شوخی میکنند. در هفته‌های گذشته برخی از رسانه‌ها به انتقاد از شوخی‌هایی پرداختند که در اجراهای برخی از شرکت کنندگان مطرح شد.

رضا رشیدپور دربرنامه «حالا خورشید» اعلام کرد طی صحبتی که با مهران مدیری داشته، وى گفته مشکلات اکران «ساعت 5 عصر» به زودی حل خواهد شد و تاریخ جدید اکران اعلام خواهد شد.

رسانه‌ها در شرایطی خبر جایزه گرفتن فیلم «بادیگارد» از یک جشنواره اروپایی را منتشر کرده‌اند، که تاکنون نامی از این جشنواره شنیده نشده است. بنا بر این اخبار، جشنواره‌ای در شهر وین، به این فیلم، سه جایزه داده است، از جمله دستاوردهای هنری و بهترین کارگردانی. پرویز پرستویی بازیگر فیلم هم این «موفقیت» را به حاتمی‌کیا تبریک گفته است.

«شایالابوف» به جرم بدمستی پس از انتقال به زندان ایالتی جورجیا آمریکا با پرداخت جریمه هفت هزار دلاری آزاد شد . هنریشه جوان هالیوودی ۳۱ ساله در حالیکه به شدت مست بوده در لابی یک هتل دستگیر و به اداره پلیس منتقل شده است.

تارانتینو فیلمی درباره قتل‌های منسون‌ها می‌سازد. هدف اصلی قتل‌های گروهی منسون‌ها که به سردستگی چارلز منسون در دهه 60 انجام شدند، بازیگران هالیوودی بودند. این پرونده به یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های قتل آن دوره تبدیل شد. تارانتینو در حال برنامه ریزی و انتخاب بازیگران این فیلم است. نظرات کاربران

ارسال